відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Фонду в ЗМІ

Версія для друку
02.06.2015

Виставка Юлії Петренко «Від витоків до сьогодення» в Національному музеї Тараса Шевченка

Мистецький світ ніжинської художниці Юлії Петренко незвичайно світлий, теплий, яскравий та близький. Навіть якщо ви вперше знайомитеся з її творчістю, то матимете таке відчуття, що знаєте художницю давно. Бо теми, до яких вона звертається, хвилюють кожну сучасну людину.

Занурюючись у глибину віків, Юлія зацікавилася різноманітними фігурками-оберегами. Археологи, знаходячи ці артефакти, спочатку не могли зрозуміти, з чого вони зроблені: чи то з кістки, чи то з каменю? Зрештою з’ясували, що фігурки виготовлялися з тіста, замішаного з борошна першого помолу з сіллю! Обереги зберігали на покутті цілий рік, а потім закопували в землю на новий урожай. Із часом солоне тісто тверднуло й ставало міцним, немов мінерал. Юлію так вразила ця давня техніка, що вона вирішила спробувати її сама, розробивши авторський рецепт для ліплення фігурок-оберегів із солоного тіста з доданням хімічних добавок.

Сама художниця розповідає, що на створення картин із солоного тіста її надихає все, що оточує: природа, стосунки між людьми; події, які відбуваються в суспільстві. Особливо спонукають до дії теми з життя наших пращурів, коріння родоводу.

Повернутися назад до розділу