відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Фонду в ЗМІ

Версія для друку
23.09.2015

Концерт «АКОРДИ МИРУ»


Генеральна Асамблея ООН у 2001 році ухвалила, що з 2002 року Міжнародний День Миру буде щорічно відзначатися 21 вересня. В Україні це свято було закріплено на законодавчому рівні Леонідом Кучмою.

Традиції заходів, пов’язаних із цим святом, започаткував Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна». До цьогорічного Міжнародного Дня Миру, 21 вересня 2015 року був організований концерт класичної фортепіанної музики у столичному Будинку Актора. Інформаційним партнером заходу став Центр Української Культури та Мистецтва.  Назву свята організатори обрали відповідну: «АКОРДИ МИРУ». Тетяна Мельник, керівник гуманітарних програм Фонду, зазначила: «Поняття миру треба розглядати ширше. У ці тяжкі часи, які нині переживає Україна, ми відчуваємо біль втрат, важливість миру. А щоб скінчилась війна, і нарешті настав спокій, усі повинні бути на передовій. Причому я не наголошую, що зі зброєю в руках на фронті. Кожен має свій фронт! Юні піаністи, стипендіати фонду «Україна» вирішили, що їх зброя у цій боротьбі – це сцена і музика. Цим вони стверджують, що Україна – красива, потужна та велика держава».Учасники концерту – Денис Пономаренко (13 років) та Марія Куц (15 років), вихованці Чернігівської музичної школи №1 імені С. Вільконського.Їх керівник – викладач по класу фортепіано, Заслужений працівник культури України Валентина Данілова.Чому ж організатори вирішили провести концерт саме цих музикантів у Києві? Розповімо цікаву історію. У 2006 році Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» посприяв юному талановитому піаністу Денису Жданову потрапити на його перший міжнародний музичний конкурс. Він опановував музичне мистецтво під керівництвом Валентини Данілової. Потім навчався у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського, став лауреатом престижного міжнародного музичного конкурсу Maria Canals de Barcelona (Іспанія). Знаючи те, що в музичній школі імені С. Вільконського працюють талановиті педагоги, і яких дітей вони виховують для України, Фонд посприяв організації концерту «АКОРДИ МИРУ». Крім того, керівництвом Фонду було вирішено подарувати цій школі рояль марки Steinway & Sons.Репертуар Дениса Пономаренка складався з творів переважно українських композиторів. Зокрема, гості слухали новелети Богдани Фільц, «Сарабанду» Віктора Косенка. Марія Куц виконала прелюдію «Фуга» Йоганна Баха у ля мінорі, «Канон» українського композитора Левка Ревуцького, а наостанок – етюд Шопена №24 (до мінор).
«Музика єднає світ. Вона сильніше слів, ніжніше за думки. Програма концерту починається в мінорних тонах. Відчувається скорбота… А закінчується в гордому, піднесеному мажорі. Гармонійна зміна є аналогією з життям українського народу, коли гіркий біль змінюється на життєдайну радість. Музика вчить нас долати, терпіти і проходити шлях «відродження», стояти впевнено, у весь зріст», – коментує Валентина Данілова.

Концерт «АКОРДИ МИРУ» яскраво демонструє досягнення талановитої музичної молоді. Центр Української Культури та Мистецтва висловлює щиру подяку Президентському фонду Леоніда Кучми «Україна» за підтримку молодих талантів, плеканні нових творчих ідей та прагнення змін у сталих консервативних традиціях!

Автор: Тимур Савін

Центр Української Культури та Мистецтва

Повернутися назад до розділу