відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
29.04.2014

Кобзар об′єднує


Сьогодні в Українському культурно-інформаційному центрі у Франції відкривається знаковий мистецький проект: українського гітариста, стипендіата Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», і відомого французького художника, композитора і гітариста Жана Аві. Цей проект сприятиме зміцненню культурних зв’язків між Україною та Францією, корені яких сягають далекого 1049 року, коли дочка київського князя Ярослава Мудрого Анна стала дружиною французького короля Анрі І.Проект назвали  « На перетині  музики та живопису». Український гітарист зіграв    сюїту  французького композитора «Земля України». Проникливе виконання,  наповнене нюансами,  було  співзвучне  настроям представлених Жаном Аві для цього проекту картин,   тематично пов′язаних з  п′єсами сюїти - «Київ християнський», «Феодосійська бухта», «Ранок у Львові» та  « Руассі-Бориспіль-Дніпропетровськ» (прослухати: http://youtu.be/PPzJKiKudZk).

«Я написав цю сюїту  2013-го року, коли для всіх Крим був землею України, але тепер так сталося, що в цій  моїй сюїті він залишиться   українським назавжди», - поділився Жан Аві.

Проект став  можливим завдяки тісній співпраці Фонду і Центру: саме під час виставки стипендіатів Фонду художника Андрія Набоки й Олесі Франків у Парижі відбулося знайомство з французьким митцем і народилася ідея спільного українсько-французького проекту. А вже у червні за сприяння фонду у Центрі відбудеться виставка ще двох стипендіатів Фонду: вінницького художника Анатолія Гайструка та чернівецької вокалістки Слави Дерди. Усі заходи приурочено 200-літтю Тараса Шевченка.

Повернутися назад до розділу