відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
22.04.2015

З Україною в серці


За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» 20 квітня 2015 р. у Національному музеї Тараса Шевченка відкрився українсько-французький проект  «З Україною в серці», учасниками якого cтали стипендіати Фонду і французький художник, композитор і гітарист Жан Аві. Уперше відвідавши Київ 2000-го року Жан Аві був приємно вражений потужною силою національної культури і багатством людських відносин українців. Так народилася живописна серія  «Київ християнський», 2013 року – сюїта «Земля Україна», а на День незалежності України на одному помешканні Версалю – це будинок Жана Аві - відтоді щороку майорить прапор України.

Жан Аві провів у Франції кілька мистецьких вечорів, присвячених Україні. 2011-го  у Версалі пройшла його персональна виставка «Київ християнський», на якій показав зображені церкви, собори, православні традиції ( картини «Чистий четвер», «Освячення пасок»…). У 2012-му  році в Парижі пройшла вистава Жана Аві  «Вічний Київ», де було виконано одну з його композицій для бандури, а 2013 року в Культурно-інформаційному центрі  Посольства України у Франції  відбувся мистецький вечір «На перетині музики й живопису», на якому було показано український живописний цикл Ж. Аві, а стипендіат Фонду Марко Топчій виконав сюїту «Земля України».

«Україна мене завжди надихала на написання картин або музики, - говорить Жан Аві, -  а  українська революція гідності дала народження музичній композиції для струнного тріо "Жовто-блакитний дим".  Але ця музика не про грізний дим палаючих покришок чи шлейф диму і вогню від коктейлів Молотова. Це дим від кадила під час служби в Михайлівському соборі, де сплять на підлозі  тi, хто зумів утекти від кийків Беркута. Це дим від бочок, в яких горять дрова, зігріваючи людей... Щоранку, на  станціях Київського метро серед тих, хто входить, було багато людей, пропахлих димом. Це був запах жовто-блакитного Майдану, запах надії на можливість побудови  оновленої демократичної України…». Цей твір прозвучав у виконанні скрипалів Віктора Глибочану, Катерини Романів і віолончеліста Владислава Примакова. Гітарист Марко Топчій виконав «Феодосійську затоку» і «Один ранок у Львові», бандурист Сергій Захарець – «Фонтен-де-воклюз» і «40 листопадів», а Мідея й Адріана Наруцькі виконали пісню Ж. Аві «Київ християнський» (сл. Н. Гайструк).  На виставці гості мали змогу також познайомитися з   живописними роботами французького художника, серед яких -  «Пам′ятник Богдану Хмельницькому», «Андріївський узвіз», «Київський трамвай» і «Монмартр».

Повернутися назад до розділу