відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
01.07.2015

Український резонанс у Франції


За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна»  Денис Пономаренко, учень Чернігівської музичної школи ім. Вільконського, зміг поїхати на  Міжнародний фортепіанний конкурс «РЕЗОНАНСИ», який  проходитив у Парижі (Франція)  з 20 до 28 червня   в культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції. 


На конкурсі було представлено 14 номінацій різних вікових категорій (в тому числі початковий рівень – вік учасників від 3-х років), а також   2 номінації «Аматор» із вільною програмою. У кожній номінації є обов’язкове виконання твору українського композитора. До складу  міжнародного журі ввійшли піаністи, лауреати престижних міжнародних конкурсів, випускники вищих національних консерваторій та дипломовані викладачі фортепіано Франції, вихідці з України, Франції, Росії, Болгарії, Литви, Нідерландів, Японії. Фундатором та Президентом конкурсу «Резонанси» є українка Ольга Карнаухова, викладач Паризької консерваторії ім.С.Рахманінова. За рішенням журі,  Денис посів  2 місце.

Резонансною в ці дні стали ще 2 українські імпрези – це виставка вихованців чернігівської арт-студії «Колібрі» (керівник – Лілія Ібрагімова), з творами яких за підтримки Фонду змогли вже ознайомитися кияни та гості столиці у Фонді, Національному музеї Тараса Шевченка,  Українському центрі культури та мистецтва. Нині ж виставка чернігівців триває у Посольстві України у Франції. Під час зустрічі з дітьми Надзвичайний і Повноважний Посол України у Французькій Республіці Олег Шамшур висловив упевненість, що завдяки Фонду Франція зможе більше дізнатися про культуру України та познайомитися з юними талантами.
26 червня  у рамках Міжнародного конкурсу гри на фортепіано «Резонанси» в Парижі відбувся концерт виконавців категорії  «Excellence» та членів журі, який було проведено  у резиденції Посла Канади у Франції Л.Кенона. Перед початком концерту до присутніх звернулись Посли України та Канади. Конкурс, який відбувається вже вдруге, відіграє помітну роль у популяризації української культури,  адже його особливістю є обов’язкове виконання творів українських композиторів,  відзначив Л. Кенон.  Під час цього заходу присутні також мала змогу ознайомитися з роботами вихованців арт-студії «Колібрі», а одну з робіт на прохання Л. Кенона автор Василь Трохименко подарував Послу.

Закриття Конкурсу "Резонанси"  і концерт лауреатів відбувався у  Мерії 8-го району Парижа.

Ще однією резонансною подією в ці дні став благодійний концерт  стипендіата Фонду – Камерного хору дівчат ім. Лисенка   в залі штаб-квартири Організації Об"єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) .Усі зібрані під час заходу кошти підуть на допомогу дітям Сходу України.

Повернутися назад до розділу