відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
01.12.2015

З Україною в серці

Справжнє музично-художнє свято влаштували у Президентському Фонді «Україна» вихованці двох провідних шкіл українського мистецтва – спеціалізованої музичної школи-інтернату імені Миколи Лисенка та державної художньої школи імені Тараса Шевченка.

Юна піаністка Христина Михайліченко зіграла етюди Ференца Ліста, а колектив камерного дівочого хору заспівав виконав декілька прекрасних пісень. Доречі, за кілька днів хор вирушить до Праги, аби взяти участь у міжнародному хоровому конкурсі. Виконавці та їхні викладачі сподіваються, що стануть переможцями музичного змагання.

- Я багато років працюю у музичній школі імені Лисенка. Нажаль, крім Фонду, який Ви очолюєте, ніхто так плідно, так часто і так результативно не допомагав нашій школі. Цей дівочий хор має великий вплив на українське мистецтво в Україні та Європі, і вони сьогодні можуть репрезентувати наше мистецтво завдяки Вашій допомозі, - з цими словами звернулась до Леоніда Кучми заступник директора музичної школи Ольга Савицька.

Одразу після музичного вітання – відкриття виставки робіт учнів Державної художньої школи імені Тараса Шевченка. Експозиція має назву «З Україною в серці».

Понад три десятка картин, представлені на виставці, діти малювали під час літнього пленеру у мальовничих Карпатах. Полонини і гори, ліси та неповторна архітектура - серпнева подорож надихнула юних митців творити у різних техніках: аквареллю, олівцем, тушшю і сангіною (спеціальними олівцями червоно-коричневого кольору).

Пленер є особливим видом роботи для художника - на відкритому повітрі, за природнього освітлення кольори та їхнє сполучення істотно відрізняються від того, що можна побачити і намалювати у закритому приміщенні.

- Дуже важливо для майбутніх художників мати експозиційні площі. Нажаль, школа як бюджетна установа не має можливості оплачувати, тому дуже вдячні за те, що дали можливість представити роботи наших учнів, - зазначила директор художньої школи Олена Авраменко.

Співпраця Президентського Фонду «Україна» з цією художньою школою почалася навесні 2015 року, коли за сприяння Фонду учні школи влаштували пленер у Меморіальному будиночку-музеї Тараса Шевченка. Згодом роботи, створені того дня, були представлені в експозиції самого музею.

Це перша виставка картин учнів Державної художньої школи імені Шевченка безпосередньо у приміщенні Фонду. Нині на їхні роботи вже чекають у Литві та Латвіії: наступного року юні художники вирушать туди з виставкою своїх картин.

Державна художня середня школа імені Тараса Шевченка є  навчальним закладом національного значення. Це єдина школа такого профілю, де є інтернат для дітей, які приїхали на навчання з різних регіонів нашої держави. Найобдарованіших тут готують до вищих художніх навчальних закладів України та світу: велика кількість випускників школи вирушають на навчання до національних академій та коледжів Англії, Ізраїлю, Канади, Нідерландів, Польші, Чехії, США.

Президент України (1994 – 2005 рр.) Леонід Кучма подякував обдарованим хлопцям та дівчатам за їхні співи та картини.

- Завжди приємно бачити талановитих дітей – чи вони художники, чи співаки. Мені здається, що й вони отримали радість від того, що їх побачили та їхні роботи. Подивіться – які красиві у нас діти. Приємно серед них побути, поспілкуватись. І дійсно з’являється впевненість, що майбутнє в України є, - переконаний Леонід Кучма.

Фоторепортаж з події можна переглянути на нашому сайті за цим посиланням

Повернутися назад до розділу