відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
17.03.2017

Українсько-німецькі акорди миру

Цикл концертів «Акорди миру», що проходить за сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», було започатковано з ініціативи стипендіатів Фонду. Таким чином юні таланти висловлювали свою підтримку миру в Україні й на всій землі. З часом ініціатива набула розголосу і нині до циклу концертів долучається усе більше виконавців. Олександра та Єлизавета Зайцеви з 2015 року проживають у Німеччині. Але, приїхавши на кілька днів до Києва і дізнавшись про «Акорди миру», вирішили також стати учасниками проекту. 17 березня з аншлагом відбувся концерт скрипальок. Шедеври класики в їхньому виконанні глядачі вітали щедрими оплесками.

Довідково: Олександра та Єлизавета Зайцеви народилися в Києві у сім’ї музикантів. Батько – валторніст, мама – скрипалька. З раннього дитинства батьки знайомили дітей з музикою, брали з собою на концерти, займалися вдома нотною грамотою.

У 2003 році дівчатка пішли до ЗОШ у місті Вишневому Київської області, паралельно почали відвідувати місцеву музичну школу по класу скрипки. З цією школою і були зв’язані перші професійні успіхи – у 2004 році скрипальки вже дебютували на конкурсі у місті Ірпінь як дует «Полунички», де отримали спеціальний приз «Надія».

У 2005 році вступили до Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім.М.Лисенка до класу Л.І.Овчаренко. На всі 10 років навчання ця школа стала для Саші й Лізи, за їхніми словами, другою домівкою. З 2013 року Олександра стала Президентською стипендіаткою.

Після закінчення школи 2015-го скрипальки вступили до Вищої школи музики в м.Нюрнберг, Німеччина, у клас всесвітньо відомого скрипаля Даніеля Геде. За час навчання у Німеччині зіграли дуже багато концертів як солістки і дуетом, взяли участь в багатьох оркестрових проектах. Зокрема, Єлизавета була концертмейстером у проекті «Mozart» оркестру Junge Bayerische Philharmonie з концертами в Мюнхені, Цюріху та Зальцбурзі. У листопаді 2016 року вона виграла конкурс на гру з оркестро , та у лютому 2017 році дуже успішно виступала солісткою з оркестром в Нюрнберзі, Швабаху та Празі.

Олександра паралельно з навчанням веде з 2015 року активну викладацьку діяльність. Також бере активну участь у житті української діаспорі в Баварії: це - і участь в різноманітних проектах та громадських акціях, і концерти української музики, у листопаді 2016 року - участь в проекті Оксани Линів – концерті української музики оркестру «Україна» в Мюнхені.

Олександра – справжній культурний дипломат: у червні 2016-го вона допомагала з організацією поїздки Камерного дівочого хору ім.М.Лисенка в м.Рим, у грудні 2016-го була співорганізатором виставки українських майстрів в Мюнхені; на початку 2017-го була організатором конкурсної поїздки Камерного дівочого хору КССМШ ім.М.Лисенка на конкурс «Хорові ігри націй» в Берлін, а також концерту цього хору в Мюнхені. 

Фото А. Мантач

Повернутися назад до розділу