відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
24.11.2017

Унікальні рекорди маленьких рекордсменок

Серед вихованців Юлії Петренко, талановитої художниці й педагога Школи мистецтв при Ніжинському коледжі культури і мистецтв імені М.Заньковецької, численні переможці, призери та учасники багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, виставок і показів. А ще – 2 маленькі рекордсменки, творчою долею яких опікується і Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Анастасію Майорову, яскраві щирі роботи якої відомі далеко за межами рідного міста, уже добре знають у столиці, адже за сприяння Фонду відбулося вже кілька її персональних виставок у Києві – у Музеї Михайла Старицького, Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка, Київському меморіальному будинку-музеї Максима Рильського, у бібліотеці Василя Симоненка. Під час жовтневої виставки у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва працівники Фонду, зважаючи на неабиякий інтерес до творчості дівчинки, пообіцяли організувати наступні ще до кінця року.

Тем для творчості юній художниці не позичати: у її персональній колекції є академічні роботи, є й те, що підказує серце:є мальовничі пейзажі, зображення величних архітектурних витворів, тварини, люди – такі, якими вона їх бачить. У 8-річному віці Анастасія Майорова взяла участь у Міжнародному конкурсі «Марка дружби», що відбувався за підтримки «Укрпошти». Поважне журі творчого змагання в складі всесвітньовідомих художників та мистецтвознавців нагородило обдаровану ніжинку Гран-прі. А її малюнок було розміщено на поштових конвертах, що розійшлися Україною більш ніж 50-тисячним тиражем. Анастасія надзвичайно працездатна: якось за місяць написала 30 картин , і, до речі, всі у різних техніках. А згодом, створивши 100 пейзажів України на гарбузовому насінні, стала рекордсменкою України. 24 листопада дівчинка познайомила зі своїм рекордом київських ровесників.

Разом із нею зі своїм рекордом киян знайомила ще одна ніжинка: 7 листопада 8-річна Кароліна Пархоменко встановила Національний рекорд України – “Найменший тризуб із солоного тіста”, висотою в 8 мм та шириною в 5 мм.

Викладач у дівчаток один - член Національної спілки художників України Юлія Петренко. Вона ж і стала головним натхненником та ініціатором ідеї. «Було декілька різних варіантів, але зупинилися саме на гербі. Це символічно. Солоне тісто та гарбузове насіння – це те, що притаманне нашому народу, який прагнув бути вільним, співати своїх пісень і бути незалежним від інших. Солоне тісто вважають оберегом нашої нації. У кожній такій роботі закладений глибокий сакральний зміст. До того ж, це досить тонка робота», – відзначає педагог.

Повернутися назад до розділу