відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини Фонду

Версія для друку
16.02.2018

За межею миру

За сприяння Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» у столичному музеї Михайла Старицького відкрилася експозиція виставки «За межею миру». Автори експозиції Сергій Захаров і Дмитро Коломойцев.

Сергій Захаров, художник з Донецька і засновник мистецького угруповання «Мурзилка», під час відкриття виставки презентував також свою книгу «Діра». Автор відверто і документально розповідає у своїй книзі про те, як бачив зародження псевдореспубліки, як намагався протистояти цьому своєю зброєю — талантом митця, як потрапив «на підвал» і в якому страшному побуті проіснував, як відчув «нову владу» на власних ребрах, на яких «розстрілах» і «виправних роботах» побував і яким дивом вибрався звідти.

Киянин Дмитро Коломойцев провів 9 місяців на передовій – у складі 92-ї бригади збройних Сил України, яка захищала Щастя. У 2015 році почав вести альбом з графічними роботами, де зображав події у Луганській та Донецькій областях, очевидцем і учасником яких був. Графічні роботи експонуються в музеї.

Виставку відвідав Голова правління Всеукраїнської спілки ветеранів і інвалідів АТО Тріскач Сергій Миколайович, Недзельський Петро Денисович, полковник української воєнної розвідки, Приймаченко Володимир Васильович, Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, волонтери Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь».

Алла і Валерія Поліщук виконали пісню, присвячену братові, який не повернувся з АТО. Слова пісні написав батько.

«На жаль, на Сході країни це не останній загиблий воїн. Загибель бійця – трагедія для всієї країни. Лише вшановуюши пам'ять, ми можемо виразити свою повагу»,- говорили і дорослі відвідувачі виставки. і діти. Згадали слова Любомира Гузара: «Треба щиро бажати миру: тоді всі нібито нездоланні перешкоди стають тільки труднощами, а врешті зникають.»

Див. Фотогалерея

Повернутися назад до розділу