відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини ІСО

Версія для друку
21.05.2015

АГРАРНА РЕФОРМА: СЛОВО МАЮТЬ СТУДЕНТИ

21 травня у  Білоцерківському національному аграрному університеті відбулася конференція за підсумками конкурсу «20 років аграрної реформи в Україні: досягнення і проблеми». Організатором є Інститут стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна».

Конкурс стартував у вересні минулого року. В такий спосіб організатори змагання вирішили з’ясувати ставлення студентської молоді до пріоритетів аграрної політики України з урахуванням історичних традицій, національних особливостей, світового досвіду, аграрної кризи радянських часів і перших років незалежності України та сьогоднішніх результатів реформи.

Загалом у конкурсі взяли участь понад 400 студентів із півсотні вишів з усієї країни. Цікаво, що три чверті конкурсантів - дівчата. Найбільш активну участь у конкурсі взяв саме Білоцерківський національний аграрний університет. Крім того, по всіх напрямах реформи результати оцінки знань в Білоцерківському університеті вийшли кращі, ніж по Україні загалом.

Під час конференції також відбулася презентація книги  «Аграрна реформа Л.Д.Кучми в Україні». Її автор - директор Інституту стратегічних оцінок, професор, доктор економічних наук, академік Павло Гайдуцький. 

 - Переважна більшість конкурсантів показали добрі знання аграрної реформи в Україні, - зазначив Павло Іванович. - Переважна більшість конкурсантів вказали на переконливі аргументи щодо доцільності та обґрунтованості аграрної реформи.

Переможців конкурсу привітав Президент України (1994-2005рр.) Леонід Кучма. З нагоди річниці аграрної реформи Леонід Данилович став почесним професором Білоцерківського університету.  

 - Якщо б цієї реформи не було, то села б у нас давно не було, - переконаний Леонід Кучма. -  Якби ми залишались при колгоспному та радгоспному устрої, то ви добре розумієте, що б це було. Нас всі переконували: зруйнуєте колгоспи – село зруйнується також. Але бачите – навпаки вийшло. Можна згадати радянські часи, був лише один випадок в історії, коли ми отримали до 50 мільйонів тон зерна – це коли не було проблем ані з пальним, ані з технікою, ані з добривами. До тих пір, поки не з’явився господар, сподіватись на успіх в усьому – чи то в промисловості, чи то в сільському господарстві – недоцільно. Тому мені здається, що кінець кінцем з‘явився на селі господар. Але до досконалості, я думаю, нам ще треба багато часу.

Аграрна реформа є однією з найуспішніших за часів незалежності України. Нинішні досягнення нашого сільського господарства – перші місця у світі за обсягами соняшника, ріпаку, кукурудзи; стрімке зростання врожаю та експорту зернових – є прямим наслідком проведення аграрної реформи. У 90-ті роки на виконання Указів Президента 11 тисяч колгоспів та радгоспів стали 17 тисячами приватних підприємств.  Водночас, завдяки паюванню майна колгоспів та радгоспів майже 6 мільйонів селян отримали майнові паї, які здають в оренду та отримують орендну плату. Після приватизації сільськогосподарські підприємства більше як у двічі збільшили обсяги виробництва, підвищили рентабельність, зменшили збитковість, залучили інвестиції та кредити, збільшили зарплатню.

 

Переглянути фоторепортаж з конференції можна на нашому сайті за цим посиланням.

Повернутися назад до розділу