відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Новини ІСО

Версія для друку
01.10.2015

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ «ТРАНСФОРМАЦІЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ»

1 жовтня 2015 року на засіданні вченої ради Інституту економіки та прогнозування відбулося громадське обговорення науково-практичної роботи «Трансформація аграрного сектору економіки до ринкових умов господарювання», яка висунута Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки.

Презентував роботу один з її авторів – академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок П.І.ГАЙДУЦЬКИЙ. У своїй доповіді він, зокрема, зазначив, що авторський колектив роботи мав безпосереднє відношення до всіх основних напрямів ринкової трансформації аграрного сектору: земельної реформи; господарської реформи; організації аграрного ринку; фінансової реформи в АПК; соціальної реформи.

Доповідач відзначив наукову новизну роботи, що полягає у теоретичному та методологічному обґрунтуванні української моделі трансформації аграрного сектору за такими основними напрямами:

  • приватизація землі та майна сільськогосподарських підприємств;
  • трансформація колективних та державних сільгосппідприємств у приватні підприємства ринкового типу;
  • організація аграрного ринку та його інфраструктури на приватних та кооперативних засадах;
  • формування фіскальної системи мотивації інноваційного розвитку аграрного сектору;
  • створення приватно-ринкової системи сприяння соціальному розвитку села.

У сфері наукових досліджень авторським колективом роботи «Трансформація аграрного сектору економіки до ринкових умов господарювання» виконано значний обсяг теоретичних, методологічних та методичних розробок, підготовлено низку концепцій, програм, публікацій, апробацій тощо. Зокрема, опубліковано близько 900 праць, у т.ч. 110 монографій, 68 рекомендацій, проведено 450 апробаційних та презентаційних заходів, захищено 246 дисертацій. Що стосується імплементації результатів досліджень, то члени авторського колективу мали безпосереднє відношення до розробки проектів нормативно-правових актів, прийнятих в основний період реформування аграрного сектору України. Зокрема, підготовлено понад 60 основних проектів указів Президента, близько 100 проектів законів і постанов Верховної Ради, понад 150 декретів і постанов уряду.

У фаховому обговоренні науково-практичної роботи «Трансформація аграрного сектору економіки до ринкових умов господарювання» взяли участь: директор Інституту економіки та прогнозування, академік НАН України В.М.ГЕЄЦЬ; Президент НААН, академік НААН Я.М.ГАДЗАЛО; академік НАН України В.Г.АНДРІЙЧУК; член-кореспондент НААН України Б.Й.ПАСХАВЕР; член-кореспондент НААН України О.М.БОРОДІНА; член-кореспондент НААН України А.І.ДАНИЛЕНКО; член-кореспондент НААН України М.М.ІЛЬЧУК; Герой України, колишній Міністр сільського господарства і продовольства України Ю.М.КАРАСИК; гендиректор Аграрного інституту, колишній перший заступник міністра аграрної політики України І.М.ДЕМЧАК; ректор Подільського агротехнічного університету, колишній заступник міністра аграрної політики України В.В.ІВАНИШИН; голова фермерського господарства «Муравський шлях», Харківська область, віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України В.А.ЛЬВОВ та ін. Вони відзначили, що наукові і методичні положення роботи «Трансформація аграрного сектору економіки до ринкових умов господарювання» свого часу лягли в основу стратегії аграрної реформи в Україні – найбільш масштабної та успішної реформи у нашій державі за весь час її незалежності. Тож робота заслуговує на відзначення Державною премією України, що стане належною оцінкою внеску вітчизняної науки у реформування аграрної галузі.

За підсумками обговорення члени вченої ради Інституту економіки та прогнозування одноголосно прийняли рішення про підтримку науково-практичної роботи «Трансформація аграрного сектору економіки до ринкових умов господарювання» на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки за 2015 рік.

Додатки:

Доповідь П.І.Гайдуцького читайте на нашому сайті.

Повернутися назад до розділу