відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
14.04.2015

ДЕЕСКАЛАЦІЯ СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ: ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ, ДЕМІЛІТАРИЗАЦІЯ, ОБМІН ЗАРУЧНИКАМИ

Підсумки відеоконференції Тристоронньої контактної групи з представниками так званих «ДНР» та «ЛНР».

Українська сторона не може констатувати деескалації ситуації на Донбасі. За минулу добу загинули 6 українських військових, 12 військовослужбовців поранено; зафіксовано понад 100 обстрілів.

У ситуації, яка склалася, українська сторона пропонує наступні кроки:

1. Розташування 10 пунктів моніторингу режиму припинення вогню. Ці пункти мають постійно діяти у форматі 24/7. Передбачається, що на цих пунктах будуть українські та російські офіцери зі Спільного центру по контролю та розмежуванню, а також представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Перші такі пункти можуть бути розгорнуті у найбільш проблемних точках, в тому числі, в Донецькому аеропорту та н.п. Широкино.

2. Демілітаризація Широкино, тобто взаємне відведення озброєних підрозділів з цього населеного пункту. Обов’язкова присутність в Широкино представників місії ОБСЄ.

3. Доставка Україною гуманітарної допомоги у Донецьк та Луганськ. Враховуючи гуманітарну ситуацію, яка склалася в цих районах, це має відбутися у найкоротші терміни. Насамперед гуманітарна допомога буде доправлена у дитячі будинки, інтернати, лікарні, будинки для літніх людей.

4. Підписання плану з відведення танків, мінометів та гармат калібром менш ніж 100 мм. Цей пункт – продовження ініціативи міністрів закордонних справ нормандської четвірки, яка пролунала на зустрічі у Берліні, 13 квітня.

Нажаль, представники т.з. «ДНР» та «ЛНР» проявляють себе як неконструктивні перемовники. Йдеться про своєрідний спосіб прочитання деяких пунктів Мінської угоди – зокрема, про спроби прив’язати доправлення гуманітарної допомоги мирним мешканцям та обмін заручниками до певних домовленостей, яких не існує.

Українська сторона ще раз нагадує про 6 пункт Мінської угоди – звільнення та обмін заручниками та особами, яких незаконно утримують.

- Україна виконала все необхідне для відповідного обміну у форматі «всіх на всіх», як це і передбачено Мінською угодою, - сказав представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма. 

Наостанок варто зазначити, що Україна готова активно брати участь у створенні підгруп з безпекових, політичних, економічних та гуманітарних пунктів Мінської угоди.

Повернутися назад до розділу