відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
30.04.2015

ЛЕОНІД КУЧМА ПРО МИРНІ ПЕРЕМОВИНИ: ПОТИХЕНЬКУ РУХАЄМОСЬ

Леонід Кучма розповів про відеоконференцію учасників Тристоронньої контактної групи з представниками т.з. "ДНР" та "ЛНР".

- Після кожної зустрічі хочеться перехреститися. І остання зустріч була дуже важкою. По-перше, у нас новий член від Росії. Але я не хочу сказати «важко» через те, що це повязано зі зміною російського представника. Він професійна людина, я так розумію, хоча ми практично не знайомі. Але він останнім часом був послом в Сирії, він мав відношення до тих подій, які відбуваються в Сирії. З цього приводу мені здається, що його участь повинна бути корисною.

Але потихеньку рухаємось. В тому числі, вчора була дуже така предметна розмова про заручників. Я вчора сам почув, що у нас 1460 людей пропали без вісті, 399 у полоні! Це вражаючи цифри. Тому коли чуєш про більше ніж 6000 загиблих з вуст Організації Об’єднаних Націй, то розумієш, що це ще не вся правда. Правду ми, напевно, лише через кілька років дізнаємось.

Вчора ми, фактично, домовились про створення робочих підгруп – по безпеці, з гуманітарних проблем, соціальних, політичних, по всім напрямкам, де, як кажуть, у нас болить. Сьогодні там протиріччя одне й головне: ми категорично наполягаємо на тому, щоб робочі ці групи були побудовані по принципу контактної групи, щоб на чолі цих груп, їхніми координаторами повинні бути представники від ОБСЄ. Але ми не домовились, тому перенесли це питання, і представники т.з. "ДНР" та "ЛНР" завтра нам повинні дати відповідь.

Одне з питань, яке ми дуже довго вчора обговорювали – це питання Широкиного. Це та точка, де кожен день стріляють, де є загиблі чи поранені. Питання обговорювались і щодо відводу озброєння калібром менше 100мм, мінометів і танків, це українські пропозиції. Але сказати, що ми просунулись в цьому плані – я так не можу. Та сторона, я маю на увазі Донбас, пов’язує вирішення цих проблеми із створенням робочих груп. Я сподіваюсь, що найближчим часом ці робочі групи будуть створені. Подивимось, як наші співрозмовники будуть виконувати свої зобов’язання. Чи знову буде те, що було до цього часу – обіцяють багато, а роблять дуже мало. Так що давайте сподіватись на те, що все-таки якось будемо рухатись.

Повернутися назад до розділу