відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
12.05.2017

ЛЕОНІД КУЧМА ПРОВІВ НАРАДУ

Напередодні засідання Тристоронньої контактної групи і робочих підгруп в Мінську представник України в ТКГ Леонід Кучма зустрівся з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Валерією Лутковською та українськими представниками в робочих підгрупах.

Представник України в групі з безпеки Євген Марчук, начальник головного командного центру Збройних Сил України Богдан Бондар, експерт з питань безпеки Андрій Кузьменко доповіли про перебіг підготовки до зустрічі безпекової підгрупи.

01_новый размер.jpg
    

Леонід Кучма заслухав попередній звіт щодо проведення процедури верифікації осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати в рамках законодавства задля звільнення незаконно утримуваних на окупованих територіях українців. Йдеться про декілька сотень людей, які не бажають переміщатися на територію ОРДЛО.

34.JPG

Як поінформували Леоніда Кучму Валерія Лутковська та керівник Об'єднаного центру зі звільнення заручників при СБУ Юрій Качанов, процедура верифікації осіб, які процесуально обмежені у своїх правах і перебувають в українських пенітенціарних установах, тривала з 28 квітня по 12 травня. Робота відбувалася під координацією ОБСЄ; до групи, яка здійснювала процедуру верифікації, входили представники офісу Обмудсмена, СБУ, представники ОБСЄ, а також кілька жінок - матерів осіб, які вчинили злочини.

За цей час група провела верифікацію, проїхала понад 14 тисяч кілометрів, була в 19 регіонах України, а також у Києві, відвідала 37 пенітенціарних закладів. Як зазначила пані Лутковська, і як це вказано у попередніх звітах ОБСЄ, опитування проходило у відповідності до міжнародних стандартів, з дотриманням конфіденційності та норм міжнародного гуманітарного права.

03_новый размер.jpg


Українська сторона очікує, що звіт щодо проведеної верифікації стане ключовим питанням гуманітарної підгрупи і Тристоронньої контактної групи в Мінську 15 травня, і робить все для того, щоб розблокувати процес звільнення заручників. На думку Леоніда Кучми, проведена верифікація повинна сприяти погодженню остаточних списків осіб, які мають бути звільнені і наблизити день звільнення.

Повернутися назад до розділу