відеоархів

Останні відео

Видання ICO


Діяльність Л.Д. Кучми

Версія для друку
01.11.2018

Таланти Слобожанщини - майбутнє України

Музикантам - фортепіано, авіаторам - стипендії. Президент України (1994 - 2005 рр.) Леонід Кучма відвідав із робочим візитом Харківщину, де нагороджував, спілкувався та заохочував українську молодь до подальшого зростання та реалізації їхніх здібностей.

Мрія піаніста

Вихованці Чугуївській дитячій музичній школі отримали сертифікат на фортепіано  "Steinway&Sons". 

В такий спосіб школа долучилася до великої програми Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна», започаткованої 2013 року. Тоді Фонд закупив для юних українських музикантів 75 прекрасних фортепіано Essex/Steinway&Sons EUP-116 E Classic Studio. Школа в Чугуєві – 57-й освітній заклад, що отримав подібний подарунок від Фонду «Україна». Таке фортепіано вже мають учні та студенти мистецьких навчальних закладів Київської, Вінницької, Житомирської, Черкаської, Хмельницької, Луганської, Чернігівської, Одеської, Херсонської, Івано-Франківської, Донецької, Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей. 

Цього року Чугуївська дитяча музична школа відзначає 45-ти річний ювілей.  За роки своєї роботи у закладі підготували 927 випускників, 12 з них повернулись до школи у якості викладачів.

Тут працює 5 відділів: фортепіанний, оркестровий, хорового співу, теоретичних дисциплін та підготовче відділення для учнів 4-6 років.

Учні та колективи школи щороку беруть участь у різноманітних музичних конкурсах та посідають призові місця.

Викладачі поставили собі за мету – залучити якомога більше дітей та підлітків до музичної творчості, прищепити вихованцям смак до  високого мистецтва, шедеврам художньої культури, орієнтування на кращі зразки музичної класики  минулого та сучасного музичного мистецтва. Оскільки Чугуївська ДМШ  є одним з небагатьох культурно-просвітницьких осередків міста, викладачі школи прагнуть, аби заклад став центром масового музично-естетичного виховання дітей і молоді міста та району. Особливу увагу тут приділяють розвитку колективної форми музикування, адже це дозволяє вийти за рамки індивідуального навчання, розвиває музичні здібності учнів на основі спільної творчої діяльності. 

Нині школу відвідує 203 учня, їхнім розвитком опікуються 23 викладача на чолі з директоркою Тетяною Маміною.

Колектив школи бере активну участь у громадському житті. Для мешканців  міста  викладачі та учні систематично влаштовують святкові концерти  до професійних та державних свят, пам'ятних дат, концерти – лекції для учнів загальноосвітніх шкіл, розважальні заходи до дитячих свят, музичні спектаклі дитячого театру «Калейдоскоп». Для шанувальників живопису, поезії та музики активно працює проект «Затишна вітальня». У цьому навчальному році починає працювати музично-просвітницький проект  «Бесіди біля роялю».

Літаки - насамперед!

Їхні мрії здатні змінити світ, а успіхи цих дівчат і юнаків вже вражають та роблять свій внесок у розвиток України. Семеро студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» отримали іменні стипендії Президентського Фонду «Україна». За традицією нагороди молодь отримала з рук засновника Фонду, Президента України (1994 – 2005 рр.) Леоніда Кучми.

Стипендіальну програму підтримки студентів технічних вишів започатковано 2004 року. На заохочення можуть розраховувати, насамперед, майбутні науковці, дослідники, інженери, конструктори. Таким чином Фонд «Україна» допомагає молоді, яка цікавиться інноваціями, аби і в подальшому ці дівчата та юнаки працювали над винаходами та розробками.

Сума однієї стипендії становить 15 тисяч гривень і кожен, хто її отримує, розпоряджається нею на власний розсуд. Цього року заохочення вже мають студенти Дніпра, Києва, Чернігівщини.

Хто саме отримає нагороду – визначають вчені ради учбових закладів. Окрім досягнень у навчанні та науковій роботі враховують внесок у громадське життя вишу, міста, держави, а також спортивні перемоги та мистецькі здобутки.  

Відповідно до рішення викладачів та професорів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» у 2018 році стипендіатами Президентського Фонду Леоніда Кучми «Україна» стали:

1. Ольга Авраміді – студентка факультету ракетно-космічної техніки за напрямом підготовки «Авіа- та ракетобудування». У період з 01.11.2013 р. по 01.09.2015 р. перебувала в академічній відпустці по догляду за дитиною. Нині навчається за спеціальністю «Авіаційна та ракето-космічна техніка», освітня програма «Ракетні та космічні комплекси». Є відмінником навчання, активно займається науковими дослідженнями з авіаційної та ракетної тематики, які виконує кафедра конструкцій та проектування ракетної техніки. Бере участь у різноманітних наукових конференціях та конкурсах. У 2017 році захистила диплом бакалавра з відзнакою на тему «Проектування літального апарату класу «повітря − поверхня» для висоти 8 км. Розробка конструкції відсіку керування».

2. Максим Бойко   – студент факультету літакобудування за напрямом підготовки «Авіа- та ракетобудування», спеціальність «Технологія виробництва літальних апаратів». Максим має великий інтелектуальний потенціал та справжній інтерес до технічних наук, систематично показує вражаючі результати з багатьох дисциплін, завжди завзято працює заради отримання найкращого результату з усіх курсових проектів. Окрім виконання навчального плану, Максим бере активну участь в науково-дослідній роботі кафедри, працює над написанням наукової статті про використання технології лазерного сканування у сучасній авіаційній промисловості.

3. Вікторія Борбицька   – студентка факультету радіоелектроніки, комп’ютерних систем та інфокомунікацій за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія».  Вікторія програмує, використовуючи різні мови програмування. Бере участь у науковій діяльності під керівництвом провідних викладачів ХАІ. Володіє високим рівнем практичної та теоретичної підготовки з фундаментальних та спеціальних дисциплін.

4.   Діана Волкова   – студентка факультету ракетно-космічної     техніки за   спеціальністю «Системний аналіз». Впродовж всіх років навчання в університеті демонструє тільки відмінні знання з усіх дисциплін, своєчасно та відмінно виконує усі завдання, бере активну участь у суспільному житті університету, факультету та кафедри. Діана виконує обов’язки старости групи, займається науковою діяльністю, активно бере участь в науково-практичних конференціях. Діаною надані документи для отримання авторської довідки на комп’ютерну програму «Розпізнавання мовлення, що містить інформацію про харчову цінність продукту та подальше використання отриманих даних для занесення до бази харчових продуктів».

5.   Максим Іванов – студент факультету авіаційних двигунів за напрямом підготовки «Енергетичне машинобудування». За час навчання проявив себе як дисциплінований, працелюбний, вимогливий до себе, відповідальний студент. Має відмінні оцінки за іспити та заліки. Володіє навиками самостійної роботи з використанням сучасних комп’ютерних інформаційних технологій. Виконує обов’язки старости групи.

6.   Віра Качуровська   – студентка факультету літакобудування за напрямом підготовки «Комп’ютерні науки» за спеціальністю «Інформаційні технології проектування». До навчання в ХАІ закінчила з відзнакою технологічне відділення Криворізького гірничо-електромеханічного технікуму ДВНЗ «Криворізький національний університет» за напрямом підготовки «Програмна інженерія» за спеціалізацією «Розробка програмного забезпечення». Цього року Віра стала переможцем Всеукраїнського благодійного конкурсу «Авіатор» та переможцем Всеукраїнського благодійного конкурсу «Програміст». Отримала свідоцтво про реєстрацію авторського права № 74888 Комп’ютерна програма «Автоматизована система аналізу результатів вступних випробувань» у листопаді 2017 року.

7.  Поліна Симанюк   – студентка факультету систем управління літальних апаратів за напрямом «Аеронавігація» кафедри систем управління літальними апаратами (СУЛА). Поліна неодноразово отримувала подяки та грамоти за відмінне навчання та активну участь у житті факультету та університету. Має високий рівень практичної та теоретичної підготовки з фундаментальних та спеціальних дисциплін.  Брала участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Авіаційна та ракето-космічна техніка. Авіаційний транспорт. Авіоніка», де отримала високу кількість балів та показала високий рівень знань. Також Поліна бере активну участь у громадському житті кафедри, факультету та університету, постійно є організатором університетських свят, конкурсів та подій, зокрема, в 2018 році була одним із організаторів Національного рекорду України, який поставив Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» з наймасовішого запуску паперових літаків в Україні. Також студентка посіла І місце у конкурсі «Міс СУЛА» та II місце у конкурсі «Міс ХАІ».

Повернутися назад до розділу